processus

© Grafenberg Werbeagentur GmbH

Pure Kalite Süreci

Pure Encapsulations olarak amacımız, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin yolculuğunda onlara destek olacak profesyonel besin takviyelerini geliştirmektir. İşte bu yüzden, üretim sürecimizin her adımında standartları takip ediyoruz. Ürünlerimizi uzman kişiler ile birlikte tasarlamaktan, renklendirici, koruyucu madde, gluten içerik barındırmayan ham maddelerin tedarik edilmesine kadar en titiz üretim ve test prosedürlerini uyguluyoruz.

processus
© Grafenberg Werbeagentur GmbH
processus

1. Pure Encapsulations® Ürünlerinin geliştirilmesi

Pure Kalite Sürecinin ilk adımı, bilime dayanan formüller geliştirmektir.

Ürünlerin formülasyonunu çıkarmamıza ve eğitim girişimlerimizi ilerletmeye yardımcı olan, klinik uygulamalar yoluyla test ettikleri ve başarıya dayalı klinik protokolleri geliştirmeye yardımcı olan hekimler ile ortaklık yapmaktayız.

Daha Fazla

Senior

PureMelt B12 Folatının Geliştirilmesi Bütünleyici psikoloji alanının öncülerinden biri olan Dr Greenblatt+ bir süredir hastaları beslenme ve metabolizma terapileriyle, başarıyla tedavi ediyor. Dr Greenblatt+ sağlık profesyonellerine kapsamlı bilgi aktarımında bulunmakta olup, Ruh Sağlığı için Tamamlayıcı Tıp üzerine iki kitap yazmıştır.

Profesyonel yaşamında, nörolojik fonksiyon için vazgeçilmez olan B12’nin eksikliği sıklıkla karşılaştığı bir durum olmuştur. Zaman içinde, hastalarının eksikliklerini gidermelerinde bir numaralı sorunun tedaviye bağlılık olduğunun farkına varmış, bu nedenle alması daha kolay ve bunun sonucunda daha verimli olan bir ürün istemiştir. Dr. Greenblatt hastalara dair içgörülerini ve karşılaştığı zorlukları Pure Encapsulations® Ürün Geliştirme (ÜG) Birimiyle paylaştı. Beraber sıvı ve kapsüllenmiş tozlar dışındaki ürün formatlarını araştırdılar.

Birlikte çalışarak yalnızca yeni bir pastil formatı geliştirmekle kalmadılar, aynı zamanda dozajı da Pure Encapsulations® marka standartlarından ödün vermeksizin hastaların klinik ihtiyaçlarına uyarladılar. Böylelikle, Dr. Greenblatt’ın hastaları tedaviye daha fazla bağlılık gösterdi. Bu profesyonel işbirliği hem kendi hastaları hem de dünyanın dört bir yanındaki diğer hastalar için gerçek anlamda bir değişim yarattı.

processus

2. Hammaddelerin Tedariği

Hammaddelerimizi dünya çapında güvenilir tedarikçilerden, titizlikle gerçekleştirilen kalifikasyon prosedürlerinden ve denetimlerden geçirilerek tedarik ediyoruz.

Daha Fazla

Üretim öncesinde hammaddeler risk durumuna bağlı olarak özdeşlik, etkinlik, mikrobiyal kontaminans, ağır metaller, 32 çözücü kalıntısı ve alerjenler açısından bilimsel olarak test edilmektedir.

Bitkisel içerikler, 70 farklı pestisit bileşen açısından test edilmektedir. Esansiyel yağ asitleri ve balık/krill yağları dioksinler, furanlar, poliklorlu bifeniller ve diğer ajanlar açısından test edilmektedir.

processus

3. Güvenli Üretim

EÜretimde kalite kontrol en önemli önceliklerimizdendir. Tüm ürünlerin yüksek üretim standartlarını karşılayabilmesi için ham maddelerimiz kullanım öncesinde bilimsel testlere tabi tutulur ve tüm formüllerimiz kalite kontrol süreçlerinden geçirilir.

Daha Fazla

Alerjen madde içeren içeriklerin işaretlenmesini aşağıdaki politikalar dahilinde gerçekleştirmek suretiyle bileşenlerin çapraz kontaminasyonunu önleyen kapsamlı bir Alerjen SÇP’miz (Standart Çalışma Prosedürü) mevcuttur:

  • Depolama ve üretim süreçleri boyunca içeriklerin ayrılması
  • Her bir partiden sonra tüm üretim ekipmanlarının sökülmesi, sterilize edilmesi ve denetlenmesi
  • Çalışanların alerjen malzemeler ve tamamlanmış ürünlerin güvenli elleçlenmesi konusunda eğitilmesi
processus

4. Kalite Süreçleri

Ürünlerimiz içeriklerini optimum düzeyde sağlayarak formüle etmeye çalışıyoruz. Pure Kalite Sürecimizi 8 kalite kontrol noktasına dayanarak gerçekleştiriyoruz.

Daha Fazla

  Kalite Kontrolleri
Tedarikçiler1Tedarikçiler, titizlikle gerçekleştirilen kalifikasyon prosedürlerinden ve denetimlerden geçmektedir. Yalnızca bizimkilerle eşdeğer yüksek kalite standartlarına sahip, güvenilir tedarikçilerle birlikte çalışıyoruz.
Hammaddeler2-Kimlik, Etkinlik ve Saflık*.
-Bitkisel Ürünler: 70 farklı pestisit bileşiği.
-Esansiyel yağ asitleri ve balık/krill yağları; dioksinler, furanlar, poliklorlu bifeniller ve diğer ajanlar.
Üretim3Makine operatörleri 15/20 dakikada bir gereksinimleri karşıladıklarından emin olmak üzere kapakları kontrol eder.
4Kalite güvence uzmanları kapaklarımızı 60 ila 90 dakikada bir kontrol eder.
Tamamlanmış Ürünler5Sıcaklık, nem ve toz kontrolü olan odalarda saklanır.
6Tüm üretim partileri akredite ve cGMP uyumlu laboratuvarlar tarafından test edilir.
7Üretim sürecinde çapraz kontaminasyon olup olmadığını kontrol etmek için aylık testler tamamlanır.
8Ürünlerin kalitesini son kullanma tarihine kadar korumasını sağlamak için stabilite testleri tamamlanır.
processus

5. Transparencia al 100%

İçerdiklerimiz kadar içermediklerimizin de önemli olduğunu biliyoruz. Pure Kalite Sürecimiz kapsüllerimiz ve etiketlerimiz kadar açıktır.

Daha Fazla

Kapsüllerimiz şeffaf formda olup malzeme içeriğinin doğal rengine göre değişen renkler gösterir.

Etiketlerimizde, gıda alerjisi, hassasiyeti veya intoleransı olan bireylerin güvenliği için açık bilgi sağlanmaktadır. Eğer herhangi bir ürün soya, süt ürünleri, balık veya kabuklular gibi alerjen içeriği veya eser miktarlarını içeriyorsa, bu açıkça etikette gösterilir.

Ayrıca, mineraller gerçek elemental ağırlıklarına göre listelenir ve primer aktif belirteç bileşiklerin belirtilmesi için bitkisel özlerin standardizasyonlarını sağlanır. Bu nedenle, gördüğünüzün tam olarak alacağınız şey olduğundan emin olabilirsiniz.

Pure Encapsulations® müşterilerimiz için resmi olarak “açık tesis” politikası uygulamaktadır. Siz veya bir personeliniz, Sudbury, MA'da bulunan tesisimizi görmek üzere önceden haber vermeksizin herhangi bir zamanda fabrikamızı ziyaret edebilirsiniz. Pure Kalite Sürecimiz açıktır, çünkü saklamamız gereken hiçbir şey yoktur.

+Dr. Greenblatt, Pure Encapsulations için bir danışmandır.